logo
uye_girisi
Blog - Sıkça sorulan sorular :
Blog nedir?
Türkçe karşılığı web kütüğü olan, web ve log kelimelerinin birleşimiyle oluşan weblog'un, zamanla kullanımının dönüştüğü bir uygulamadır.
Kimler blog yazabilir?
Tüm My Sporx üyeleri, my.sporx.com üzerinde blog yazabilir.
Blog yazıları hangi konuları içermeli ve kontrolünde dikkat edilen esaslar nedir?
Blog yazısı spor odaklı olmak zorunludur. Blog yazısının içeriği o kullanıcıya ait olması gerekmektedir ancak kaynak gösterilmek şartıyla kullanıcılar bir başka haber yada yazıyı kısmen yada tamamını bloglarında yer verebilirler. Aksi durumunda ilgili blog yazısı yayından kaldırılır.
Yazdığım blog yazısı kontrolden çok geç geçiyor. Bunun için ne yapmalıyım?
Gönderilen tüm blog yazıları geliş sırasına göre kontrol edilmek üzere sıraya girmektedir ve periyodik aralıklarla bu kontroller gerçekleşir. My Sporx'in yoğunluğuna göre sıranın gelmesi bazen uzun da sürebilir. Sporx.com üzerinde hareketlerinizden kazandığınız puanlar 25.000'in üzerinde ise blog yazınız kontrole tabi olmadan hemen yayınlanmaktadır. My Sporx'in içeriğine daha çok katkıda bulunarak, puanınızı yükseltebilir ve getirdiği bu avantajdan yararlanabilirsiniz. Bunun için 'Nereden puan kazanabilirsiniz?'i okumanızı öneririz.
Blog anasayfasındaki "Öne çıkanlar" neye göre belirlenmektedir?
Sporx.com editörleri tarafından yapılan kontrol aşamasında, edebi dili, içeriği ve gündemi takip etmesiyle güm içerisinde gönderilen blog yazılarının arasında öne çıkan blog yazıları, bu kategorinin altında listelenmektedir.
Blog anasayfasındaki "Dikkat çekenler" neye göre belirlenmektedir?
Son 2 gün içerisinde en çok beğeni alan bloglar buna göre listelenmektedir. Son 2 gün dikkate alındığı için sıralamada, toplam beğeni sayısı en çok olan blog yazısı daha alt sıralarda yer alabilir.
Bazı bloglar kaynak gösterilmeden kopyala/yapıştır ile yazılmış. Bu ve benzeri şikayet ve önerilerimi size nasıl iletebilirim?
Haftanın blogu nedir?
Her hafta My Sporx Bloglarında gündemle ilgili ya da özgün serbest yazılar arasından dikkat çekici olan bir tanesini Haftanın Blogu olarak seçiyoruz. Haftanın blogu seçilen yazı hem 1 hafta boyunca My Sporx Blog anasayfasında kalıyor, hem de Sporx anasayfadan tanıtılıyor.

Seçim Sporx editörleri tarafından yapılmakta olup, seçilme kritleri olarak yazılar içerik, format ve yazım kuralları bakımından değerlendiriliyor.