logo
uye_girisi
Bu haberi yazdır
Volkan ve Emre Hakemlerde mi taraftara küfür etsin?
12
 Kas
 2011

Çeşit çeşit taraftar toplulukları statlara doluyor,kimi eğitimli oluyor kimi ise işte öylesine yaşıyor,kimi saygı ve ahlak kelimesini bir semt adı sanıyor kimi her değere saygı duyuyor.

İşte bu topluluk statlarda yerini alıyor ve stada gelenlerden eğitim ve ahlaki değer diploması sorulmuyor!

Dün iki yanlış 3 gol getirdi!

Birinci yanlış taraftarın futbolcularına küfür etmesi ikinci yanlış ise yazı da belirtildi;

 

Kamera zom yapıyor ve Volkan’ın dudaklarından inciler dökülüyor ama ne inciler!

Çıkarmış eldivenlerini unutmuş sahadaki meşin yuvarlağı takınmış maço ağzını taraftara dönüp hepsinin sülalesinin resmen hatırını soruyor!

Ondan sonra güyâ Volkan'ı sakinleştirmeye çalışan Emre Belezoğlu sazı eline alıyor ve taraftara hepinizin....... diye başlayarak en ağır küfürlerle senfonisine noktayı koyuyor!

Evet, stresli bir maç, fevkalade kötü bir oyunla yenilen 3 tane kapı gibi gol evet sinirler gergin saha da futbolcuların gölgesi dahi oynamıyor sadece 11 tane belirsiz sıfatlar cümlenin dramı olmak için elinden geleni yapıyor!

Doğal olarak bu hezimet karşısında futbolcularda kırılgan ama hiçbir kırılganlık taraftara dönüp küfürler savurmayı gerektirmiyor.

Bu Kapitalist sistemde insanlar üç kuruş para kazanmak için çırpınırken bazı şanslılar adına futbolcu denilen mesleği icra ediyorlar ve bu meslek neticesinde rüyalarında görebilecekleri paraları kazanıyorlar.

Son model arabalara binerek ihtiraslarının esiri oluyorlar gel gelelim hayati bir maçta 90 dakika boyunca tek yapmaları gereken futbol oynamak bunu dahi yapamıyorlar!

Bununla da kalmayarak o stadı bin bir zorlukla dolduran taraftarlara küfürler savuruyorlar.

Yok, böyle bir dünya!

Dün saha da gezinen milli futbolcularımız ve dünyanın sayılı teknik direktörü olan kahramanımız Guus Hiddink otursun da maçın özetini seyretsin, sefilliği daha detaylı görsün.

Taraftar 3-0’lık hezimet karşısında doğal olarak evet doğal olarak saha da külahları dolaşan futbolcularla alay ediyor ne yapsınlar alkış mı tutsunlar?

Pekâlâ, Volkan ne yapıyor dönüyor ve kale arkasında bulunan taraftarlara küfürler savuruyor.

‘Koyduk mu’ cümlesini zamanında söyleyen bir kişiden küfür beklemek şaşılacak bir durum değil ama milli takımı desteklemek için stada gelen taraftara bir de mükâfat gibi küfürler savurmak ayıplanacak bir durum.

Taraftar futbol bekliyor, taraftar oyun bekliyor, taraftar galibiyet bekliyor bunların hiç biri olmuyor üstelik bir de küfür yiyor, ne güzel olay ya!

Dün oynanan adına futbol denilen saçmalıkta Arda Turan’da ıslıklandı ama dönüp seyirciye küfür etti mi?

Seyircinin annesinin onu da geçtim sülalesinin hatırını sordu mu?

Volkan’a ilk önce küfür edilmedi sadece bir kurtarış karşısında haklı olarak taraftardan alaycı bir şekil de alkış geldi sonra Volkan döndü ve taraftarı alkışladı, dudaklarından okunacak bir şekilde küfür etti.

Sonra taraftar küfür etti.

Volkan efendi bugün senin yaptığın gibi hakemler dönüp taraftarlara küfürler savursa ne olur?

Hakemlerin 90 dakika boyunca ne acı ki yemediği küfür kalmıyor, onlarda mı senin gibi küfürler savursun?

 

Taraftar bir umutla belki bu sefer futbol kendini konuşturur ruhsuz milli takım bir galibiyet alır diye stada geliyor ama 3 tane gol görüyor ve küfür yiyor.

Neresinden tutarsan tam bir trajedi.

MAÇA GELİNCE

Deveye sormuşlar neren eğri nerem doğru ki demiş!

 

NOT : 'Ercan rezaleti görüyor musun taraftar milli futbolcusuna küfür ediyor' ve 'Arda bilerek sarı kart gördü' diyen adına yorumcu denilen Rıdvan Dilmen'in son kullanma tarihi geçti ve tarafsız olmayan yanını iyice gözler önüne serdi.

Volkan ve Emre'nin nur topu gibi 3 tane gol gören taraftara savurduğu ahlak dışı küfürlerden bahsetmeyen ve Arda'yı taraftarın önüne atan Rıdvan Dilmen yorumculuk kimliğine son vermelidir ve Fenerbahçe TV'de işe başlamalıdır.

 

Sporseverlere Saygı ve Sevgilerle

 

Gönderen : futbolizmm  
Zamanı : 12 Kas 2011 17:13
Bu haberi yazdır yorum yaz - 0 yorum


Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Tavsiyeler
Yazarın Diğer Yazıları
  2012
 
Haziran (1)
 
Mayıs (16)
 
Nisan (13)
 
Mart (9)
 
Şubat (10)
 
Ocak (20)
  2011