logo
uye_girisi
Bu haberi yazdır
Tercih senin Aziz başkan!
15
 Nis
 2016

Aslında Fenerbahçelilier için çok değişik geçen 2 haftaya tanık oluyoruz hep beraber. Hani taraftarların psikolojisi ancak şöyle örneklendirilebilinir ; Bir aile içerisinde iki çocuğunuz var ve aynı hafta içinde birisinin Amerika’da içinde bulunduğu sektörle ilgili verdiği konferansı izliyorsunuz ardından da İstanbul’a dönüp diğer oğlunuzun sorumsuzluğundan dolayı yaşadığı sorunları dinliyor ve hala bir baltaya sap olamadığından dolayı kara kara düşünüyorsunuz. İşte bu hafta Fenerbahçe taraftarının Futbol ve Basketbol takımlarını izlerken bence içinde bulunduğu durum aynı buna benziyordu.

Herkes önce avucunun içine şampiyonluğu almış ve son 8 maçın firesiz geçmesi halinde mutlu sona ulaşacak olan Futbol takımının Konya ve G.saray maçlarını izlerken sonrasında ise geçen sezonu Avrupa’da şampiyon kapatmış, katıldığı tüm kupaları almış, oyuncularının hepsinin Avrupa’da mevcut pozisyonları içerisinde en iyi 2-3 oyuncudan kurulu Real Madrid karşısında mücadele eden Basketbol takımını izledi. Üstelik de o basketbol takımının kadrosu içerisinde sezon geri kalan bölümünde Avrupa’nın en iyi ve formda oyuncusu olan Vesely yoktu. Ama ne vardı Basketbol takımında olup da fubol takımında eksik olan şey; YÜREK!!

Aslında bence bu 2 hafta içerisinde Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım çok az yaptığı bir şeyi yapsa ve şapkayı önüne koyup biraz düşünse şunu çok iyi anlayacaktır. Bir takım kurmak, istirarlı başarılar elde etmek ve en önemlisi de rahat rahat oturup maç izlemek istiyorsa bir karar vermeli. 

Ya Basketbol takımında uyguladığı yöntemi uygulayıp salondaki sıradan 15.000 kişiden birisi olacak ya da Futbol takımında yaptığı gibi her şeyi kendisi yapmaya devam edecek. Sonucunda hangisinin daha doğru olduğuna sen karar vereceksin Aziz Başkan.

Kimse şunu unutmasın bugün yerlere göklere sığdırılamayan Obradovic Fenerbahçe’de gerçirdiği 3 yıl içinde sayısız kupalar filan kazanmadı. Hatta ilk senesinde ligde çok zor bir şampiyonluk kazanırken Türkiye Kupası’nda hüsran yaşarken, Eurolegue’de Top 16’da çok kötü sonuçlar aldı. 

Geçen yıl ise F4 başarısını gösterirken ligde ise Yarı Finalde yarı bütçeli Pınar Karşıkaya’ya elendi. Ancak herkes şundan emindi, Obradovic varsa bir bildiği vardır ve illa ki bu takımı Avrupa’nın zirvesine çıkartıp en önemlisi de oralarda devamlı olmasını sağlayacaktır.

Peki aynı taraftar grubu Futbol takımı için Aziz Başkan’ın her yaptığından emin mi ? Hep doğru yolda olduğunu düşünüyor mu? Şampiyon olan ve takımı bir sonraki sene oturtup istikrarı yakalayınca çok daha başarılı olabilecek Aykut Kocaman ve Ersun Yanal’dan vazgeçen bir başkan Obradovic hamlesini nasıl devam ettiriyor? 

Artık gün geldi ve Aziz Yıldırım kararını veriyor olmalı. Başkan sen ya futbolda yanlış yapıyorsun ya da Basketbolda. Artık karar vermelisin. Ya Ataşehir’de olduğu gibi kurduğun düzeni izlerken gözlerin sevinçten yaşaracak ya da Konya Havaalanında olduğu gibi Mahmut biz nerede yanlış yaptık demeye devam edeceksin..!!!

Gönderen : sinanbayram  
Zamanı : 15 Nis 2016 15:53
Bu haberi yazdır yorum yaz - 4 yorum


Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.