logo
uye_girisi
Bu haberi yazdır
Tarih sizi affetmez
08
 Mar
 2015

Yine Kadıköy’de, Bağdat Caddesi’nde adeta düğün alayı gibi süslemeler ve hazırlıklar olacak.. Bütün herkes için beklenen gün geliyor diyebiliriz Boğazın Anadolu Yakası’nda. Herkez tüm bedeniyle, tüm varlığı ile hazır olacak bu şölene.

Çok farklıdır sokak tabiri ile Fener-G.saray maçları, çok heyecanlı geçer. Gergindir her zaman iki tarafta ve mutlak kazanaılmalıdır bu maç ezeli rakibini geçebilmek adına. Ama herkes tarafından bilinir ki Fener tarafı hep daha güvenli olmuştur hele de Mabedde ise mücadele farklı bir özgüven gelir hem futbolcusuna hem taraftarına.

Çok ilginç değil midir ? Türkiye kariyeri çok tartışılan Atkinson’ın yaptığı hat-trick, beraber topu rakip sahaya nasıl götürürler dediğin Josico ve Selçuk orta sahası ile 4 atılmıştır en pahalı Gsaray kadrolarından birisine, topa vururken kıracak diye korktuğumuz Samuel Johnson frikik golü atmıştır hem de UEFA Şampiyonu olan o takıma, topa vuruşları farklı bir tez konusu olabilecek Selçuk Şahin’in içinden bir Ronald Koeman çıkmıştır Sami Yen’deki son randevuda.

Bunlar sadece birer örnektir ve Fenerbahçe tarihinde genelde bunalımlar, çöküşler heo karşılarında o Sarı-Kırmızılı ezeli rakibi görünce unutulmuş ve her şey bir anda tozpemde olmuştur.

Tarih Sarı-Laci’nin rakibine karşı kurduğu bu üstünlüklerle ve galibiyetlerle doludur. O yüzden aslında G.Saray galibiyeti tarihi yeniden yazmak asla sayılmamalıdır.

Ancak bu kez G.Saray açısından hem tarih yazma hem de belki de şampiyonluk kapısını sonuna kadar aralama fırsatı var ve bunu kesinlikle gerçekleştirmek isteyeceklerdir.

İşte burada Volkan’ından, Egemen’ine, Caner’inden,Emre’sinde, Emenike’sinden, Sow’una çok önemli bir görev düşüyor. Orada o tarih nasıl yazıldıysa öyle devam etmelidir aksi düşünülmememlidir.

Yani sayısının kaç milyon olduğunu bilemedİğimiz Fenerbahçe taraftarı için bu maç Tarihin tekerrürü olarak anılmalıdır. Aksi mi ? Eğer aksi bir durum olursa şunu oradaki 18 kişi ve Teknİk Heyet asla unutmasın; 

TARİH SİZİ ASLA AFFETMEZ!!!

Gönderen : sinanbayram  
Zamanı : 08 Mar 2015 14:07
Bu haberi yazdır yorum yaz - 7 yorum


Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.