logo
uye_girisi
Bu haberi yazdır
Sahne Senin Pereria..
23
 Tem
 2015

Infantino’nun zaten Fenerbahçe’ye kıyak yapmasını filan beklemiyorduk ama bu kadar da uğursuz gelmesi hakikaten de inanılır gibi değil açıkçası..!!

Tüm Fenerbahçeliler için her şeyden önemli olan Şampiyonlar Ligi için kuralar çekildi ve Fenerbahçe’ye hangi açıdan değerlendirseniz değerlendirin kesinlikle çıkabilecek en zor takım çıktı. Shaktar Donetsk’i çok da anlatmaya gerek yok ama neden zor olduğunu birkaç noktadan özetllemek gerekirse ;

Ukrayna Takımlarına Dikkat..!!

Bu aslında bence Türk fubolu için yıllardır değişmez bir gerçektir ama ben tekrar dile getireyim. Biz genelde Hollanda,Belçika,İsviçre takımlarına karşı hep iyi oyunlar ve sonuçlar çıkartabilirken Doğu Avrupa ülkeleri ve takımları her zaman küçük görülüp sonrasında taşa çarpılmışızdır. Kurada olası rakipler olan Brugge, Ajax ve CSKA çıksa tabi ki tur yine garanti değildi ama onların ne oynayacağını net kestirebilirdik ama Shaktar için aynı şeyleri söylemek imkansız.

Artık Çok Tecrübeliler..

Shaktar, Lucescu sonrası çok değişti ve artık onlar Avrupa’nın önde gelen kulüp takımlarından birisi haline gelmiş durumdalar. Kimi kaybederlerse kaybetsinler artık bir sistemleri var ve tıkır tıkır işletiyorlar. Lucescu’nun bu konuda ne kadar tecrübeli olduğunu ülkemizde çalıştığı yıllarsan çok iyi biliyoruz.Fenerbahçe de çok tecrübeli oyunculardan kurulu ancak henüz uyum aşamasında emekleme döneminde diyebiliriz.

Lucescu..!!!

Şu anda Avrupa’da ilk 15 Ligin tüm takımlarını ve Milli Takımlarıın hocalarını düşünürsek sanırım Fenerbahçe’yi kulüp olarak Lucescu kadar iyi tanıyan bir hoca daha bulma şansımız yok.Hani Fatih Terim’in bile aldığı sonuçlara baktığımızda Sarı-Lacivertlileri Luce kadar tanımadığını iddaa edebiliriz.Üstelik O Lucescu’nun Türk futbolunu nasıl yakından bildiğini, Türkleri nasıl durduracağı konusunda yaptığı açıklamaları ve elindeki kadroyu değerlendirme biçimini düşünürsek kuranın ne kadar zorlu olduğunu daha iyi anlayabiliriz.

Açıkçası Fenerbahçe’nin Play-Off turu da dahil toplam 10 muhtemel rakibi arasında Shaktar benim hiç istemediğim 3 takım arasında 2. Sıradaydı. Bu sıralamada Valencia ilk sırada yer alırken Man Utd. ise 3. Sırayı alıyordu benim değerlendirmemde.

İşte tam da bu noktada bence bu turun anahtarı tek bir kişinin elinde duruyor; VİTOR PERERİA... Kendisi ile ilgili geldiğinden bu yana yazılı ve görsel basında birçok değerlendirme ve geçmişine dair bilgiler okuduk ve izledik. Özellikle tarz olarak Jose’ye benzerliği hemen hemen her haberde yer aldı. İşte belki de bu tur Vitor açısından 1-1 Jose’cilik oynamakk için altın fırsat diyebiliriz. Fenerbahçe taraftarının o ateşli, önde basan,rakibi ısıran, Löw dönemini mumla aradığını en iyi bilenlerdenim ama bu turun anahtarı o futbol değil.Burada çok sakin olunmalı, Nani ve Van Persie hariç belki de Sow , Stoch ve Diego’dan bile vazgeçilmeli, Luce’yi bile sıkacak bir formül bulunmalıdır.

Bu takıma bu futbolu oynatmak çok kolay gözükmese de Vitor madem bütün kasetleri izledi, şunu da muhakkak görmüştür ki bu ekip bunu oynamayı çok iyi biliyor. Bu yüzden bence Şamiyonlar Ligi anahtarı için mutlaka bu formülü devreye sokmak gerekiyor. Şu anda Fenerbahçe camiasında Perreri’ya çok sıcak bakıldığını ve çok şey beklendiğini biliyorum. Olası bir tur ve sonrasında inşallah iyi bir kura ile açılabilecek Devler Ligi kapısı Portekizli için büyük bir güvenoyu yaratabilir. Bu sebeple SAHNE SENİN HOCA...

Etiketler : Vitor Pereira
Gönderen : sinanbayram  
Zamanı : 23 Tem 2015 16:27
Bu haberi yazdır yorum yaz - 3 yorum


Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.