logo
uye_girisi
Bu haberi yazdır
"Sağım solum Sobe"
21
 Nis
 2013

 

SAĞIM SOLUM SOBE…

Gökten üç elmayı yazımın sonunda düşürmeden önce yazacaklarım biraz ironik biraz da realist olacağını bilmenizi isterim.

Evet Galatasaray- Mersin İdman Yurdu maçında maçtan çok çıkan olaylar; televizyonlarda, internette konuyla ilgili-ilgisiz herkes hakarete varana kadar  Fatih Terim ve olayını günlerce, haftalarca konuştu ve beklenen ceza olan 9 maçlık cezadan sonra medya olayı yavaş yavaş kapatmaya gündem değiştirmeye başladı.

Ben aslında bugünü gelmesini bekledim, insanların olaya yaklaşımını gözlemledim ve kendime göre durum analizini yapıp bu durumu kemdince sizinle müsadenizli paylaşmak istiyorum.

Fatih Terim yıllarca bu işin içinde olan ve çalıştırdığı takımları düşünerek tecrübesi belli bir karizması olan herkesin saygı duyduğu ,  oyunculara verdiği pozitif ve dopinkleyici  enerjiyle maçı çevirmesini bilen dünyanın da yakın tanıdığı ve taraftar ile kulübü açısından sonsuz kredisi olan bir lider olarak sizde gayet iyi bilirsiniz.

Bunun yanında bence kendisinin de yapmayı istemediği şeyleri öfke kontrolü sorunu, anlık tepkide bulunma sorunu, gibi bazılarımızda da olan sıkıntılar Fatih Terim’de yaşamaktadır. Bunlarda onun eksi tarafları olduğunu sizde farkındasınızdır. Fatih Terimi hepimiz zaten öyle olduğunu biliyor,kabul ediyor ve öyle seviyoruz.

Gel gelelim benim bir türlü anlamakta sorun yaşadığım Terim’in sağ kolu olan Hasan ŞAŞ ve sol kolu olarak görünen Ümit DAVALA yani yardımcıları olacak.Mersin İdman Yurdu maçında ki olaylar zincirine kendi adıma baktığımda: Örneğin ben o anda Hasan ŞAŞ olsaydım şöyle düşünürdüm: e teknik direktörümün  huyunu suyunu biliyorum… adam sinirlendiği zaman gözü dünyayı görmez onu da biliyorum ee hakem tarafından da atılacağınıda o anda tahmin edebilirim ozaman.

Hakemin de kırmızı çizgisi vardır o çizgi futbol kurallarınde belirtilir o çizgiyi geçmeden ben olsam: yıllarca bu işin içinde top oynamış biri olarak Fatih Terim ceza alıpta kulübüm zor durumda kalmasın diye ben hocamı “hocam tamam haklısın ama sakin ol” derim. Yani! Hadi bunu düşünemedim teknik direktör trübüne yollanmış takım bana kalmış yani sorumluluklarım artmış maçta da sorun var! O zaman hakemle değil takımımla uğraşırım her nekadar sinirli olursam olayım bunu yaparım ve düşünürüm.

İroniKOMİK dolu bir görüntüden sonra önce Fatih TERİM ardından yardımcıları olan Hasan ŞAŞ ve Ümit DAVALA gibi yıllarını profesyonel oyuncu olarak geçirmiş her türlü deneyimi görmüş olan kişilerin nasıl böyle bir hata yaptıklarının anlayamıyorum.

Çok ağır yazmakta istemiyorum ama memlekete bir Fatih Terim yeter onu taklit edip de onun gibi olmaya çalışmanın da halk arasında farklı ve şuan yazmanın üslubuma yakışmayan bir kavramla karşılandığınıda biliyorum. Ümit-Hasan gibi herkesin tanıdığı kişilerin bu hareketi yapması olayı bu yazıya dökülmesine neden oldu çünkü onlar ben yada Ali-Veli gibi sade vatandaşlar değil ki onları herkes tanıyor yöneticilik anlamında sahada yani Azerileri kardeşlerimin dediği gibi “meydan” da gördüğüm kadarıyla Hasan ŞAŞ ve Ümit DAVALA daha çok kendilerini geliştirmeleri gerekli olduğu düşünüyorum.

Sonuç olarak “Fatih Terim” yardımcıları tarafından maç oynanırken trübünde yakalanmış  ve sobelenmiştir.

 Gökten üç  elma düştü biri Fatih Terimin başına, ikincisi sadık ikili ünvanını kazanan Hasan-Ümit ikilisinin başına, diğeride naçizade yazımı okuyan siz değerli arkadaşların başına.

ORHAN DEMİR

 

 

 

Gönderen : orhndmr  
Zamanı : 21 Nis 2013 19:18
Bu haberi yazdır yorum yaz - 0 yorum


Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Tavsiyeler
Yazarın Diğer Yazıları