logo
uye_girisi
Bu haberi yazdır
Patron kim?
23
 Mar
 2015

Aslında bence dün bu sezonun Fenerbahçe adına tam anlamıyla özet bir komedyasın izledik. 2 tribün kötü tezahürat sebebiyle kapalı, bu yılın en formsuz ismi Emenike ilk 11’de, Gol kaçıran Emenike ıslıklanınca mahallede topunu alıp kaçan bir çocuk edasıyla maçı terk ediyor vs. 

Ancak benim için dün sezonun asıl özeti Kuyt sakatlandıktan sonra yaşandı. 

İsmail Hoca’nın elinde 2 alternatif vardı ya Kuyt’ın yerıne Topuz’u atıp Bekir’i sağ beke çekmek ki bu intihar olurdu ya da Diego’yu orta sahaya alıp Alper’i sağ ön tarafa koymaktı. Tabi burada önemli olan şey kararı Teknik Direktörün verecek olmasıyken bir baktık ki Emre ve Topal hocaya ne yapması gerektiğini söylüyordu ve o anda Diego kulübeden çıktı Emre Belözoğlu’nun direktifiyle.

Çok kişi geldi geçti Fenerbahçe’den ama hiç bu duruma düşmemişti Sarı-Laci. Yanlış taktikle çıkabilirsiniz, yanlış oyuncuları oynatabilirsiniz ama kalkıp koca Fenerbahçe’nin Teknik Direktörü olarak siz asla oyuncudan direktif alamazsınız.

Ama suç İsmail Kartal’da da değil ki suç, o futbolcuları her şeyin önüne koyan Aziz Yıldırım’da. Baksanıza Emre ile kavga eden son 2 Teknik Direktör’ün durumlarına. Birisi Konya’da diğer Trabzon’da çalışıyor üstelik çok zor işleri Fenerbahçe’de başarıp şampiyonluklar görmelerine rağmen.

2005 yılında Beşiktaş tarihi bir zafer kazanmıştı Pancu’nun kaleye geçtiği maçta ve şu yorumu yaptığımı hatırlıyorum; Beşiktaş bugün çok kritik bir maç kazandı ama sanırım yıllarını kaybedecek. O günden sonra Kara Kartal sadece 1 kez şampiyon olurken Kadıköy’den de bir daha galibiyet çıkartamadı. Çünkü Yıldırım Demirören o maçın kendisine getirdiği şansla başkanlığına devam edip Kartal’ı zor günlere itti.

Acaba diyorum kendi kendime bu yıl olası bir 3. Lük şampiyonluktan çok daha hayırlı olmaz mı Sarı Kanaryalar için ? Olası bir şampiyonlukta her şey unutulacak, Aziz Başkan Fenerbahçe’yi şampiyon yapmış olacak, önümüzdeki yıl futbolcular bu kulübü yönetmeye devam edecekler. Bu mu peki reçete ? Bu mu koca Fenerbahçe’nin geleceği ? O yüzden sanki bazen kaybederken bile çok şey kazandığımız günlerdeki gibi Kanarya’ya sanki bu yıl tokat lazım. Olası başarılar önümüzdeki yılları çöpe atabilir!!

Bu arada Aziz Başkan’a da bir tavsiyem var ; Bence önümüzdeki yıl Teknik Direktör kim olacaksa sadece deplasman maçlarında kulübede dursun hoca. Nasıl olsa dünkü gibi Sow’u oyuna alan taraftar ve Diego’yu içeri atan futbolcular Saraçoğlu’nda bir şekilde gidişata müdahale ederler.!!! Hem başkanın Hocalar mı şampiyon yatı Fenerbahçe’yi sorusu da cevabını bulmuş olur. 

Gönderen : sinanbayram  
Zamanı : 23 Mar 2015 13:15
Bu haberi yazdır yorum yaz - 15 yorum


Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.