logo
uye_girisi
Bu haberi yazdır
ONLAR OL-MAK VEYA OLA-MA-MAK
23
 Şub
 2015

Futbol bütün Türkiye'de aslında herkes sevdiği ve bildiği için çok sevilir. Kime isterseniz sorun; herkes yaptığı, usta olduğu işten daha iyi bilir futbolu bu topraklarda. Eh o yüzden zaten bu kadar ilgi odağı olması da bu kadar sevilmesi de.

Ama bazen sanki bazı şeyleri atlıyor muyuz? diye de düşünmeden edemiyorum. Küçükken abilerimiz, mahallede top oynardı;  bir bakardım Tanju, Rıdvan Dilmen ve Ferdinanddı herkes. Eh Ferdinand zaten malum çok az oynadı, maalesef RIDVAN hocayı da sakatlıklardan izleyemedik. Tanju Çolak ise efsaneyken Fenerbahçe’de futbol hayatına devam etti.

Sonra biz çıktık sokaklara bu sefer ortalık Okocha, Amokachi ve Kubilaylar ile doldu. Eh bunlar da büyük yıldızdı tabii ama Okocha Bolton’da bitirirken diğerlerinin nerede feneri söndürdükleri bile belirsiz.

Şimdilerde mahallelerde pek top oynanmıyor ama halı sahalardan veya maçlardan bakıyorum da bu sefer de Sneijder, Sow ve Demba Ba ile dolu sokaklar. Aslında hiç itirazım yok bunlara hepsini izlemekten keyif alıyorum.

Ama düşününce Dembe Ba bu yıl geldii Wesley 2 yıldır burada, Sow’un 4. senesi ama geleceği çok burada gibi değil. Bunları değerlendirkten sonra biraz düşündüm ki; ben düşününce genelde futbolu düşünenlerdenim?

Şunlar geldi aklıma hemen; Ya bu G.Saray "O" olmadığı, nedensiz yere kadroya alınmadığı için milyonlarca euro harcadı. Tarık Çamdal, Veysel Sarı, Ebuoe için tonla para harcandı ama sonunda yine "O" oynuyor ve kimse şu anda bek açığından bile bahsetmiyor.

Gaziantep maçında Fenerbahçe ilk yarıyı 1-0 önde bitirmişti ama en az 4-5 gol yiyebilecek kadar da pozisyon verdi. Ne mi oldu? Diego evet Diego çıktı yerine "O" girdi ve F.Bahçe 5-0 kazandı hem de güle oynaya.Üstelik Appiah, Maldonado, Meireles hep "O" yetersiz diye alındı bu takıma.

Perşembe Anfield Road’da iyi oynamasa da doğru oynayan bir Beşiktaş vardı sahada. Tam da beraberliği alıp dönüyorduk İngiltere’den. Ama o da ne gereksiz hiç yapılmaması gereken bir penaltı yaptırdı Motta. Hemen aklıma "O" geldi. Evet "O" iyi orta yapsa Real’de oynar mı bilemem ama keşke Perşembe "O" oynasaydı hem de bu yaşında.

Kimse adlarını bile anmadı. "ONLAR’ın" ben de o yüzden yazmadım adlarını. Kimse "ONLAR" olmak istemedi ama kimse de "ONLAR" gibi olamadı.

Biraz olsun haklarını teslim etsek bu da yeter; 

"O" tarihin en önemli profesyonellerinden 3 tanesine...

Gönderen : sinanbayram  
Zamanı : 23 Şub 2015 14:59
Bu haberi yazdır yorum yaz - 5 yorum


Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.