logo
uye_girisi
" Olmadı, beceremedik "
Bu haberi yazdır
Martin Linnes
12
 Oca
 2016

 

Galatasarayda uzun zamandan beri kangren hale gelmiş olan Sağ bek Problemi çözülecekmi.?

Yıllardır Sabri Sarıoğlu na bir alternatif bulamayan Galatasaray teknik heyeti, Norveç in Molde takımında oynayan genç oyuncuyu İstanbula getirdi ..

Sabri nin büyük özverisi ve her şart altında Galatasaraya hizmet etme sevgisinin bir çok taraftar ve otorite tarafından yetersiz bulunması, sanırım bu transferi zorunlu hale getirdi artık .. Bana kalırsa bir çok oyuncu ile bu sorunu çözmeye çalışan Galatasaray, bu sefer "Nokta atışı" bir başarı elde edecek gibi görünüyor .. Zira İstanbulda Fenerbahçeye karşı da oynamış olan Linnes, o maçta çok başarılı olmuş, birde gol atmıştı .. Sağ bek olmasına rağmen, atak bir oyun anlayışı ve kalitesi olan Linnes, sağ kanatta da rahatlıkla görev alabilecek bir oyuncu .. Bu, her iki mevkidede Joker olma avantajı yaratacak Galatasarayda ..

Linnes, Futbol hayatına  Kongsvinger takımında başlamış .. 2012 Yılında Molde Fk ye transfer olan Martin Linnes, ilk yılında 24 lig maçında oynayıp, 3 Norveç kupası, 8 Avrupa kupası ve 35 lig maçında görev alıp, 1 Gol atmış ..

İkinci yılında ise, 24 maç oynayıp, 4 Gol atma başarısı göstermiş .. 6 Norveç kupası maçı, 4 Avrupa kupası maçında forma giymiş ve 34 lig maçı ile sezon sonunda 7 golle tamamlayıp, 6 Asist yapmış ..

Geçen sezon Beşiktaş ında talip olduğu Martin'in Galatasaray adına tek dezavantajı;  Avrupa kupalarında forma giyemeyecek olması ..

Çok büyük bir olasılıkla Galatasarayla sözleşme imzalayacak olan Martin Linnes'e şimdiden hoşgeldin demek istiyorum ..

Galatasaray kulübüne de, (yollarını ayırması halinde!, "ki  Hamza hoca onu Bursaspora istiyormuş" ) .. Sabri Sarıoğluna minnet ifadelerini belirten güzel bir veda töreni yapmasının, güzel bir vefa örneği olacağını söylemek istiyorum ..

 

Okuduğunuz için teşekkür ederim .. 12.01.2016 .. Antalya

Gönderen : 1959  
Zamanı : 12 Oca 2016 20:50
Bu haberi yazdır yorum yaz - 7 yorum


Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Tavsiyeler
Yazarın Diğer Yazıları
  2018
 
Ekim (5)
 
Eylül (2)
 
Ağustos (13)
 
Temmuz (13)
 
Haziran (13)
 
Mayıs (11)
 
Nisan (13)
 
Mart (7)
 
Ocak (1)
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012