logo
uye_girisi
Bu haberi yazdır
Kulüplerin batışı
06
 Eki
 2018

Türk futbolundaki kulüpler son yıllarda tek tek batıyor ve amatöre kadar düşüyorlar. peki bunun nedeni nedir.

Türkiyedeki yöneticilik anlayışı, devlet kurumlarında benim param değil hesabını nasılsa soran yok istediğm gibi harcarımdır. tabiki bu anlayış türk futboluna da yansımaktadır. Türk futbolunu yöneten kulüp başkanlarına baktığımızda büyük şirket sahibi isimler. bu isimler kulüpler üzerinden kendi reklamlarını yapıyorlar. Reklamın ses getirmesi içinde büyük isimleri getiriyorlar ve tabi büyük paralar ödeniyor. Nasılsa bu para ceplerinden çıkmıyor. Bu paralar tabi bütçelerin çok üzereinde ve uzun vade de kulüpler bunları ödeyemez hale geliyorlar. Bu durumda olan bir çok örnek kulüp bulunmaktadır( Ordu, Mersin, Karabük, Eskişehir vb.)

Bir de ceplerini doldurmaya çalışan başkanlar var tabiki. Menajerler ile ikili ilişkiler sayesinde 1 liralık topçulara 5 lira veriliyor ve birilerinin cepleri doluyor. kısa sürede de bu kulüpler batıyor. 

Aslında en batık durumda 4 büyük kulüp ancak devlet bunların batmasına izin vermiyor yoksa bunlarında alt lige düşmesi gerekşyor. Ama insanların psikoloji ve ekonomi nedeniyle buna izin verilmiyor.

Gönderen : rokul39  
Zamanı : 06 Eki 2018 16:39
Bu haberi yazdır yorum yaz - 0 yorum


Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Tavsiyeler
Yazarın Diğer Yazıları
  2018
 
Ekim (1)
  2017
  2015
  2014
  2011