logo
uye_girisi
Bu haberi yazdır
KÖTÜ NİYETLİ DEĞİLLER KÖTÜLER KÖTÜ!!!
22
 Eyl
 2015

Türkiye’de futbol ikliminde en çok tartışılan unsurlardan birisidir hakemler. Sürekli mağlubiyetin sorumluları, takımın kötü gitmesindeki en büyük pay sahipleri onlardır. Büyük takımlar her zaman onların rakiplerine kıyak yaptıklarını kendilerini ise doğradıklarını iddia ederler.Anadolu takımlarının gözünde de onlar hep Büyük takımları kollarlar ve sahada onların aleyhine çalışırlar.

  Aslında hepsi yanılıyorlar. Çünkü bu yöneticilerin,Teknik Direktörlerin ve futbolcuların görüşleri, bunların bir tuzak olduğu yönünde ama kazın ayağı asla öyle değil. Bir kere ben kesinllikle Hakemlerimizin özellikle de çok daha iyi değerlendirme yapabildiğim son 10-15 yılda kötü niyetli olduklarını düşünmüyorum. Siz bakmayın o hakem eskilerinin ürettikleri efsanelere. Onlar kendi zamanlarında yaşananları abartıp kendilerinin nasıl dürüst olduğu masalları için o dönem için o tarz cümleler kuruyorlar. Çünkü maçları incelediğimizde genelde yapılan hataların hep karşılıklı olduğunu ancak herkesin olaya kendi açısından baktığını görüyoruz.

    İşte en son bu haftaki Fenerbahçe-Bursaspor maçı bunun en iyi örneklerinden bir tanesi. Fenerbahçe cephesi rakibin faullü oyununa rağmen az kart görmesinden şikayetçi olup Markovic ve Uygar’a yapılan hareketlerin faul olduğundan şikayet ederken, Bursaspor cephesi ise rakiplerinin abartılı itirazlarından hatta "F..k ..f" kelimesinin net duyulmasına rağmen hakemin gereken cezaları kesemediğinden şikayetçi. Peki Kim Haklı ? İşte zaten sorunun cevabı olayın en vahim tarafı. Herkes Haklı.

   Sorunumuz zaten herkes haklı olduğu için bir çözüm üretemiyoruz. Bakmayın siz yöneticilerin sürekli hakemlerden şikayet etmelerine aslında onlar bu durumdan asla memnuniyetsiz değiller. Çünkü onlar için hakemlerin bu kararları sığınacak bir liman ve üretecekleri bir bahane oluyor. Ama şunu bir türlü dile getirmiyorlar, birkaç kişi hariç... Bizim hakemlerimiz çok kötüler. Evet artık bunu herkes anlamalı Barış Şimşek’in vermediği penaltılar, Fenerbahçeli futbolcuların o itirazları karşısında bir türlü göstermediği kartlar, Emre ve Melo’nun zamanında neredeyse dayak atmalarına rağmen oyunda kalmaları, bu seneki son moda olan yerde herkesin 10-15 dakika yatmasına rağmen Fırat Hoca gibi belki de aralarında en iyisi olabilecek bir hakemin bunun için sadece 4 dakika uzatma verebilmesi gibi örnekler şunu gösteriyor; Bizim hakemlerimiz iyi değiller. İyi Hakem hiç değiller. Ama bu işi yapamıyorlar. Zaten Cüneyt Çakır hariç ( ki kendisinin ulusal maçlardaki performansının da hiç Uluslararası maçlarla ilgisi yok ) Avrupa’da ortada yoklar. Çünkü UEFA biliyor maalesef hakemlerimiz bu işi kötü yapıyor.

  İnanın verilmeyen penaltılar,görülmeyen ofsaytlar filan değil, Fernandao’nun Serdar Aziz ile olan mücadelesinde kafa vururken o pozisyona bu ülkede faul çalınıyorsa zaten o hakem topluluğu için yapılacak tek yorum var ; Onlar Kötü Niyetli olamazlar ancak Kötü Hakem olabilirler.

Gönderen : sinanbayram  
Zamanı : 22 Eyl 2015 17:18
Bu haberi yazdır yorum yaz - 5 yorum


Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.