logo
uye_girisi
Bu haberi yazdır
Kedidir o kedi!
30
 May
 2016

Şimdi bir kere baştan şunları yazalım. Galatasaray Basketbol Takımı bu sene bence Fenerbahçe Basketbol takımı ile beraber tarihi bir başarıya imza atmıştır. Zaten bence Obradovic sonrası Avrupa’da 3 Koç sayacak olursak Messina,Blatt sonrası çok değerli hocalar olsa da arkasından Ergin Atamen gelmelidir. Hele de kadro mühendisliği konusunda ve imkanları çerçevesinde oynattığı basketbol ile kesinlikle takdiri hak etmektedir.

Zaten G.Saray oyuncuları Pazar günü yaşanan olaylarda bence asıl mağdur olan kişiler olmuştur. Onların büyük başarısına gölge düşürülmüş ve bence aldıklrı muazzam galiibyet, yaptıkları olağanüstü savunma ve saha içi o kadar psikolijik baskıya rağmen Göksenin başta olmak üzere sergiledikleri duruş takdir edilememiştir. Çünkü tribünler buna müsaade etmediler.

Çok fazla taraftara değinmeden G.Saray kulübünün yapmış olduğu açıklamaya değinmek istiyorum.Aynen şu satırlar yer alıyor açıklamada. Diyor ki G.Saray kulübü açıklamasında bizim salonumuzda Obradovic’e tükürülmedi. Peki ne oldu ? Ayran fırlatıldı. Yani Obradovic’in suratındaki madde ya tükürük ya da Ayran. Ve koskocaman G.Saray kulübü yapmış olduğu açıklamada kendisini tükürülmedi olsa olsa o Ayrandır diye savunuyor. Benim aklıma bu olay sadece bir film repliğini hatırlattı. Zeki Alasya-Metin Akpınar filmlerinden bir tanesinin unutulmaz repliği : KEDİDİR O KEDİ..

Peki derbiyi,ezeli rekabeti, tüm heyecanı bir kenara bırakalım. Bizler yine kendi aramızda kavga ederken. Birbirimizle uğraşırken aynı sonuca geldik ve dünyaya rezil olmuş olduk. Nasıl dün Ataşehir’de Ergin Ataman polis şapkası taktığında rezil olduysak bugün dünyanın sayılı, Avrupa’nın ise  1 numaralı Koçuna bu muameleyi gerçekleştirerek kendimizi herkese rezil ettik. İspanya’da,Almanya’da,Fransa’da maçın sonucunu değil Obradovic’in suratını konuşuyor bu sabah herkes. 

İşte G.Saray kulünün açıklaması kafamızdaki tek sorunun ise cevabını veriyor. Biz şimdi her yerde şunu tartışacağız. Nasıl düzelecek bu rekabet ? Ben söyleyeyim bu açıklama ile her şey cevap bulmuş oldu, asla düzelmeyecek. Eğer bir kulüp yaptığı açıklamada sahayan onlarca yabancı cisim atan taraftarından bir kelime ile bile bahsetmiyor ve kınamaya korkuyorsa, sahaya atılan Ayranı meşrulaştırıp kendisini biz tükürmedik sadece Ayran fırlattık diye savunuyorsa, şimdi bütün Fenerbahçelilier ellerini ovuşturup ama yarın da kaybedelim de şunlar bir Ataşehir’e gelsin diyorlarsa, bizim bu Spor camiası için umudumuz kalmadı demektir.

Gönderen : sinanbayram  
Zamanı : 30 May 2016 13:25
Bu haberi yazdır yorum yaz - 15 yorum


Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.