logo
uye_girisi
Bu haberi yazdır
Kadıköy'ü Kaybettin, Yeniden Doğman Gerek…
12
 Eyl
 2017

2000'li yılların başında adeta bir efsaneydi, rakipleri eskimiş statlarında hala mazi ile yaşarlarken Kurbağalıdere'nin yanı başında toplanan ve her maçı hınca hınç dolduran on binler çok büyük haz yaşıyor ve takımlarının o sahada asla ve asla kaybetmeyeceklerine inanarak stadyuma geliyorlardı. Öyle bir özgüven patlaması vardı ki o mabedin içerisinde, kim gelirse gelsin ayaklarının titreyeceği düşünülüyordu. Barcelona'ya karşı alınan 3-0'lık mağlubiyet, Milan karşısında alınan 4-0'lık ağır yenilgi bile statla taraftar arasındaki o tarifi imkansız ilişkinin azıcık bile olsa bozulmasını sağlamamıştı.

Çok güzel anılar vardı oralarda. Herkesin beyaz forması ile inanılmaz bir ortam yarattığı Parma maçı, 3-0'dan 4-3'e gelen Gaziantep karşılaşması, 6-0'lık Galatasaray maçı ve şu anda bu satırlara sığmayacak olan onlarca güzel hatıra biriktirmişti Sarı-Laci tribünler. Kolay değil 2000-2001 sezonunda 17 maçta tek puan bile kaybedilmemişti orada. Tam 55 gol atılan, her maçı muhteşem atmosfer ile dolan taşan, stat değil adeta panayır yeri halini alan bir yer olmuştu artık Kızıltoprak'ın göbeği. Gelen her futbolcu hayranlıkla tribünleri izliyor ve içinden hep keşke'leri geçiriyordu. Herkes o statta, o atmosferde oynamak hatta bulunmak için bile can atıyordu. Rakipler için zaten korkulu rüyanın ötesine geçmiş, o stattan puanla ayrılmak sadece hayal diye düşünülebilecek bir durum halini almıştı.

Taraftar beklemez ve kulüp sevgisini yaşayacağı mecraları kendisine hızlıca bulur. Fenerbahçe taraftarı da öyle yaptı. Kurbağalıdere'yi bıraktı Batı Ataşehir'i kendisine mekan olarak seçti. Taraftarın tabiri ile ‘'Dünyanın En Güzel Takımı'' şu anda tek gündemleri oldu sayılır. Eskiden kötü oynasalar da burası Kadıköy buradan çıkış yok diye özgüven saçan takım artık'' çok iyi oynadık, şu kadar şut attık, aman ne şanssızız'' deyip kendi sahasında iyi oynadım dediği maçı bile 3 gol yiyip kaybedecek duruma geldi.

Çok detaya girmeye veya fazla yorum yapmaya gerek yok aslında. Bu aralar Fenerbahçe tribünleri güzel bir beste ile takımlarına olan sevgilerini haykırıyorlar.

Her şeyden geçtim ama bir senden vazgeçemem.Dokunulmazımsın benim yüreğime hükmedemem.Güneşimi kaybettim, günlerime doğman gerek.Yaşama tutunmam için şampiyon olman gerek.

Ancak;

Kadıköy'den vazgeçtirirsen yaşama tutunamazsın..Kadıköy'ü kaybettin orayı kazanman gerek.Yaşama tutunmam için…

Gönderen : sinanbayram  
Zamanı : 12 Eyl 2017 10:34
Bu haberi yazdır yorum yaz - 8 yorum


Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.