logo
uye_girisi
YENSEN DE...YENİLSEN DE...KALBİMİZ HER ZAMAN SENİNLE FENERBAHÇE'mmmmm
Bu haberi yazdır
HERKES FORMSUZ
08
 Mar
 2018

HERKES FORMSUZ

 

Başkandan hocaya kadar büyük bir formsuzluk yaşanıyor Fenerbahçe’de. Kaç maçtır en formsuzu da Giuliano maalesef. 10 numarası bu denli aksayınca, Valbuena belenen katkıyı veremeyince ve Mehmet Ekici de yaklaşık 80 dakika yedek kulübesinde unutulunca organizasyon sorunu tavan yaptı. Ve gene maalesef maçın son yarım saatinde şiddetle gole ihtiyaç olduğu halde çokça top şişirdi seyircisi önünde yazık ki.

 

İlk yarıda golü yiyene kadar ve golden sonra da uzun süre tek şut atamadı rakip kaleye, olacak şey

bu şimdi?

 

Hoş, tek formsuz Giuliano da değil. Fenerbahçe’nin sol beki Hasan Ali kaleciyle karşı karşıya golü atamıyor yetenek sorunundan ötürü ama elindeki iki üç yetenekli futbolcudan biri olan Mehmet Ekici’yi ikinci 45’te sahaya sürmüyor Sayın Kocaman.

 

Tamam, Akhisar öteden beri ters geliyor Fenerbahçe’ye. Ama bu kadar uzun süre organize olamamak ve iç sahada bu denli çok puan kaybı yaşamak bu tür mazeretlerle izah edilemez her halde. Kadro zafiyeti, hakem hataları veya şanssızlık örtmeye yetmez bu kadar olumsuzluğu bence.

 

Misal, şampiyonluk mücadelesinin bu evresinde Alper Potuk ve takımın kaptanı Volkan Demirel’in amatörce kırmızı kart görüp cezalı duruma düşmeleri olacak şey mi? Milyon dolar karşılığında çalışan futbolcuların profesyonellik anlayışlarının ve İdari ve teknik yönetimin politika ve davranışlarının sorunlu olduğu aşikar değil mi?

 

“Fernandao’ya yapılan penaltı verilse böyle mi olurdu?” dediğinizi duyar gibiyim, ama size katılmıyorum. Çünkü maçı kazanacak kadar oynamadı Fenerbahçe, Sayın Aykut Kocaman hem doğru on birle maça başlamadı hem de gerekli müdahaleleri zamanında yapmadı ve aksine Akhisar 3 puanı hakeden taraftı bence.

 

Hakemlerin Mustafa Yumlu’ya dikkat etmelerini öneriyorum. Sporcu ahlakını içselleştirdiğine inanmıyorum. Rakibi töhmet altında bırakmak ve hakemi aldatmak için hep fırsat kolluyor, sporcuya yakışmayan hinlikler yapıyor ne yazık ki!

Not:Haşim Şahin’in,05 Mart 2018 tarihli Fanatik Gazetesinde yayınlanan yazısının aktarımıdır….

Esen kalınız….

Hhilmi

 

08.Mart.2018

Gönderen : hhilmi  
Zamanı : 08 Mar 2018 11:01
Bu haberi yazdır yorum yaz - 1 yorum


Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Tavsiyeler
Yazarın Diğer Yazıları
  2018
 
Ağustos (3)
 
Temmuz (5)
 
Haziran (10)
 
Mayıs (16)
 
Nisan (24)
 
Mart (21)
 
Şubat (23)
 
Ocak (24)
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012