logo
uye_girisi
Bu haberi yazdır
Gökhan GÖNÜL Aldı, Cüneyt Kantarın TOPUZunu Kaçırdı!
19
 Ara
 2011

Aylardan beri beklenen bir maçtı Fenerbahçe-Trabzonspor maçı.İş bilmez yöneticilerin açıklamaları yüzünden iki takım taraftarları arasında dizginlenemez bir nefret oluştu. Bugün ki maç büyük bir özlemle beklendi. Sadece futbol müsabakası değil idi bugün ki karşılaşma, intikamın açık adresiydi!

Maç bir gerginlik içinde başladı, daha ilk dakika da, Gökhan Gönül’ün ters kafa vuruşuyla, Fenerbahçe kalesinde bir tehlike yaşandı, Volkan dikkatli bir şekil de bu tehlikeyi uzaklaştırdı.

Bundan sonra gole kadar Fenerbahçe’nin ciddi atakları şeklinde maç seyir aldı ve dakikalar 24’ü gösterdiği zaman, Mehmet Topuz’un kafa golüyle Fenerbahçe 1-0 öne geçti.

Dakika 27. gösterdiği zaman, 'hakem gözüne gözlük' cümlesi büyük bir anlam kazandı ve Cüneyt Efendi Trabzonspor aleyhine inanılmaz bir hata yaptı.

Gökhan Gönül'ün Cech'e yaptığı kasıtlı hareketin cezası sarı kart olmalıydı, yani Gökhan Gönül ikinci sarı karttan kırmızı kart görmeliydi.

Ama Cüneyt Efendi, bu kolay pozisyonu süzmekte başarısız oldu ve net kırmızı kartı es geçti.

İlk yarı Fenerbahçe’nin hem skor olarak, hem de oyun olarak üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci yarı ilk ciddi atak Burak ile gelişti, 3 kişi arasına giren Burak’ın vuruşu, auta çıktı.

Aynı dakika içinde, yani 55 dakika da, Aykut Akgün ikinci sarı karttan oyun dışında kaldı!

Aykut’un ilk yarı da yaptığı hareketin diyeti olan sarı karta kimse sesini çıkartamaz lakin Gökhan Gönül’ün pozisyonunda hakem Cüneyt Çakır ciddi bir hata yaparak Aykut’a ikinci sarı karttan, kırmızı kartı gösterdi.

Pozisyon olduktan sonra Gökhan Gönül, hakemin yanına gelerek ‘faul yok’ demesine rağmen, Cüneyt Efendi şapkadan tavşan çıkartmak istedi ve gereksiz bir kırmızı kart gösterdi.

Bu pozisyonda Gökhan Gönül’ü tebrik etmek istiyorum. Zaten oyunculuğuyla kendini kanıtlamış olan Gökhan, karakteriyle de bir takdiri hak etti.

Sadece bu pozisyon için değil Gökhan’a takdir. Düşünün Fenerbahçe taraftarlarının büyük bir çoğunluğu Trabzonspor maçını intikam olarak görüyorlardı. Ağzı durmaz iki takım yöneticilerinin yapmış oldukları söylemler sonucunda, bu iki takım taraftarı resmen birbirilerine düşman kesildi. İşte böyle gerginliği üst düzey olan bir maçta Gökhan Gönül doğru bildiğini yaptı ve hakem’e pozisyon faul değil, temiz dedi.

Gökhan bunu yaparken, arkasından gelen Mehmet Topuz bir hışımla Gökhan’ı formasından çekti ve ‘ne yapıyorsun sen’ demesine rağmen, Gökhan Mehmet’i de tersleyerek, hakeme halen pozisyon faul değil idi demeye çalıştı.

Bu pozisyonda klişe medya sistemi gibi Gökhan’ı bir ilah haline dönüştürmek istemiyorum ama Fenerbahçe için her bakımdan önemli olan bir maçta Gökhan’ın yaptığı bu hareketi takdir etmeden geçmekte isteniyorum.

Düşünün, oldu ya Gökhan’ın itirazı sonucu Aykut kart görmedi. 10 kişi kalacak olan Trabzonspor olması gerektiği gibi 11 kişi mücadeleye devam etti ve Trabzonspor Fenerbahçe’yi yendi. İşte o zaman ne olurdu?

Mehmet’in Gökhan’a sinirlendiği gibi, taraftar da sinirlenir miydi?

Mehmet’in Gökhan’ın formasından asılıp ‘lan sus, hakem kırmızı kartı verdi işte’ düşüncesini, Aykut Kocaman benimser miydi?

Gökhan bu karakterli hareketi yüzünden hedef adam haline gelir miydi?

Bunlar bilinmez sorular ama Gökhan Gönül’ü tekrar tebrik etmek istiyorum. Gökhan içten gelerek ‘faul değildi’ dedi, buna inanmayan varsa Aykut’un kırmızı kart gördüğü an da Gökhan’ın suratına bakmasını öneririm, çünkü o an üzüldüğünü görebilirsiniz.

Neyse bir pozisyon daha Trabzonspor’un aleyhine böyle geçti! Zokora’ya 1 maç ceza verilmesi gerekirken ilk önce 3 ardından 2 maç ceza vererek, Fenerbahçe maçında oynamasını engelleyen aleyhe kararlar, Trabzonspor’un başında kara düdüklerin dolandığının bir göstergesi olabilir mi?

Maça dönecek olursak kırmızı karttan sonra iki takım tarafından da geliştirilen ataklar oldu. Ama şu gerçek ki Fenerbahçe bu maça daha inanarak çıkmış ve galibiyet için elinden geleni yaptılar.

İkinci yarı Trabzonspor’un en ciddi atağı 66. dakikada Cech'in ceza alanı dışından sert vuruşunun, direğe çarparak auta çıkması oldu.

Maçta Fenerbahçe’nin Trabzonspor’a göre üstün oyunuyla sona erdi. Kazanan Fenerbahçe oldu.

Hem Kanarya 3 puanı hanesine yazdırdı, hem de Fenerbahçe taraftarları kendilerine göre ‘intikam’ aldı!

 

İşin özü, bu uydurma, zoraki başlatılan, kin ve günah kokan, nefret yeşeren, intikam beklenen lig de, Gökhan Gönül gibi futbolcuların olması insanı mutlu kılıyor.

 

Sporseverlere Saygı ve Sevgilerle

 

Gönderen : futbolizmm  
Zamanı : 19 Ara 2011 00:31
Bu haberi yazdır yorum yaz - 0 yorum


Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Tavsiyeler
Yazarın Diğer Yazıları
  2012
 
Haziran (1)
 
Mayıs (16)
 
Nisan (13)
 
Mart (9)
 
Şubat (10)
 
Ocak (20)
  2011