logo
uye_girisi
Bu haberi yazdır
Ferrari'nin turbo ile imtihanı
04
 Nis
 2016

Formula 1 denince akla ilk gelen takımlardan Ferrari'nin arası turbo motorla bir türlü ısınmadı.

Başarısız geçen  sezonların ardından Ferrari teknik anlamda geçen seneki değişimin meyvelerini topladı. Sezon öncesi kendilerine koydukları 3 yarış zaferi hedefini başarıyla yerine getirdiler.

 Ancak İtalyan takımın  Mercedes ile rekabet edememesi kabul edilemez bir şeydi ve bir şeyleri farklılaştırmak gerekiyordu.

2016 sezonuna gelirken sıfır beden arka taraf ve daha kısa ön burun tasarımına yönelen Ferrari için kuşkusuz bu şampiyonluk kazanmak için gerekli bir değişimdi ancak bir takım endişeler de vardı. Bunlardan en önemlisi inceleyen arka kısımla birlikte turboda sorun olabileceğiydi.

Sezonun ilk yarışında Raikkönen'in aracının alev alması bu endişeyi daha bir üst seviyeye çıkarıyordu. Ferrari sorunun turbodan kaynaklanmadığını belirtse de insanların aklına gelen ilk soru işareti o olmuştu.

 

Sakhir pistinde yapılan Bahreyn Grand Prix'sinde Sebastian Vettel formasyon turunda motor arızası yaşaması nedeniyle yarışa başlayamadan veda etti. Böylece Ferrari derin bir yara aldı.Ferrari konuyla ilgili ne tür açıklama yapacak bilinmiyor ancak medyada yer alan haberlerde turboda sorun yaşandığı ve ancak İspanya Grand Prix'sinde gelecek güncelleme ile çözülebileceği belirtiliyor.

Etiketler : Formula 1, Formula 1 Bahreyn GP, Ferrari
Gönderen : enes1995  
Zamanı : 04 Nis 2016 19:22
Bu haberi yazdır yorum yaz - 4 yorum


Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Tavsiyeler
Yazarın Diğer Yazıları