logo
uye_girisi
Bu haberi yazdır
Euro 2016 Günlüğü - 2
17
 Haz
 2016

Avrupa Şampiyonası bütün heyecanıyla devam ederken, gruplarda 2. hafta maçları oynanmaya başladı. Son 16 turunu ilk garantileyen takım Fransa olurken, İsviçre büyük bir avantajı elinde bulunduruyor. 2. hafta maçlarının "ilk" ilgi çekici sonucu ise, Slovakya'dan geldi.

İngiltere karşısında son derece dirençli ve inançlı bir futbol karakteri sergileyen Rusya'nın, Slovakya karşısında ilk yarının son çeyreğinde dağılması benim kadar bir çok kişiyi de şaşırtmış olmalı. Bilakis turnuva öncesinde grubun "etkisiz elemanı" olarak görülen Slovakya'nın şu anda grubun iplerini elinde tuttuğu da aşikardır. Günün diğer maçı olarak tanıklık ettiğimiz Romanya-İsviçre mücadelesi ise iki dirayetli ekibin kapışmasına sahne oldu. Bireysel beceri ya da efektif oyuncu bazında eksiklikleri olan Romanya'nın, ortaya koymuş olduğu mücadele herkes tarafından takdir toplayabilir. Lakin İsviçre'nin Seferoviç'le kaçırdığı net pozisyonlar ve özellikle ikinci yarının büyük bir bölümünde ortaya koyduğu baskı yadsınamaz bir gerçektir.

Turnuvanın favorilerinden biri olarak adlandırılan Fransa ise, aklımda binbir türlü şüphe oluşturmaya devam ediyor. Önce Romanya'yı, sonra da Arnavutluğu son dakika golleri ile mağlup etmeleri "nereye kadar?" böyle devam edebilecekleri konusunda soru işaretleri yaratmıyor değil, ama futbol sonuç oyunudur. Gruplardan çıkan ilk takım Fransa..

Bugün itibari ile; İngiltere - Galler, Ukrayna - Kuzey İrlanda ve Almanya - Polonya maçlarını izleyeceğiz. Üç maçında ilgi çekici ve mücadele dolu olacağını söylersek hata etmiş olmayız. Ancak genel anlamda; İngiltere'nin kendisine bağlı dört krallıktan biri olan, Galler ile yapacağı mücadele ve Almanya - Polonya arasında oynanacak maç ilginç görüntülere sahne olacağa benziyor..

Bekleyip, göreceğiz..

 

Cemil Civil @cmlcvl

Etiketler : Euro 2016
Gönderen : cmlcvl  
Zamanı : 17 Haz 2016 17:19
Bu haberi yazdır yorum yaz - 3 yorum


Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Tavsiyeler
Yazarın Diğer Yazıları