logo
uye_girisi
Bu haberi yazdır
Dick Advocat...
15
 Ağu
 2016

İnsan bazen okuduğu şeyi o an ki içinde bulunduğu ruh hali veya yoğunluk dolayısıyla tam anlayamaz hatta algılamakta zorluk çeker. Herkes çok iyi bilir bu durumu.. Hani kitap okumaya başlarsınız, sayfaları tekrar tekrar okursunuz. Bu sabah Sporx’te ilk o haberi okuduğumda aynen bu hale düştüm diyebilirim. 

Fenerbahçe Kulubünde futbol aklı olmadığını, her şeyin doğaçlama gittiğini, rüzgar nereye savrulursa oraya doğru yönlenildiğini çok iyi biliyorduk ancak bu son yapılan hamle artık bence tüm Fenerbahçeliler için son noktadır diyebilirim. 

Sezona geçen sezon 70 Milyon Euroluk hayal kırıklığı yaratmış bir hoca ile başlıyorsunuz. Sadece ve sadece 2 resmi maç oynadıktan sonra bu hoca ile işin yürümeyeceğini anlıyorsunuz ve sonrasında da bu hocayla yolları ayırıp takımın başına, dünya futbol tarihinin hakkında en fazla ironi yapılan hocalardan birisi olan Dick Advocat'ı getiriyorsunuz.

Bu sefer olmadı Aziz Başkan. Senin iyi yaptığın şeyleri her zaman takdir etmiş birisi olsam da bu hamlenin akla mantığa uygun hiçbir tarafı yok. 68 yaşında, son 7 senesini oradan oraya savrularak geçirmiş bir hocayla yola devam ederek artık en azılı, sana en bağlı taraftarın bile sabrını taşırdığından emin olabilirsin. 

Koskoca F.Bahçe kulübünde Aziz Başkan’a dönüp sen ne yapıyorsun diyecek 1 tane F.Bahçe yöneticisi olmaz mı? Şu kulüpte başkana herhangi bir video sitesinden 2004 yılındaki 3-2’lik Hollanda-Çek Cumhuriyeti maçını izletip biz ne yapıyoruz diyecek bir kişi yok mudur Allah aşkına? O gün 59. Dakikada Robben’i oyundan çıkartarak tüm Dünya kamuoyunda büyük üne kavuşmuş olan hoca bugün Türkiye’de Fenerbahçe’de çalışmaya başlıyor.

Yorum yapılacak, konuşulacak o kadar çok şey var ki. aslında Aziz Yıldırıma’a tek bir tavsiyem var. Şu anda çevresinde ne kadar Beşiktaşlı yakın arkadaşı varsa bence onlarla irtiabata geçmeli. Ne kadar Mutlu olduklarını, nasıl şampiyonluğa çantada keklik gözüyle bakmaya başladıklarını hissetmeli. Aziz Başkanın şu yıl Haziran başı itibari ile yaptığını en azılı Fenerbahçe düşmanına yaptıramazsınız.  

Ve şimdi sırada ne var? Tabi ki Çarşamba günü canlı yayın performansı. Seyretmeye gerek var mı sizce ? 

"Fenerbahçe şike yapmamıştır’’

Türkiye’ye şikeyi G.Saray getirdi’’,

‘’ Hakemler yeni sezonda akıllı olsun’’,

‘’ Ben görevde olduğum sürece hocamız Advocat’tır’’ , ‘

’ Ben burada olduğum sürece Vitor Perreria bu kulüpten içeri giremez’’.

Gönderen : sinanbayram  
Zamanı : 15 Ağu 2016 15:22
Bu haberi yazdır yorum yaz - 9 yorum


Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.