logo
uye_girisi
Bu haberi yazdır
Bu fırsat kaçmaz Bilic
21
 Mar
 2015

Tabii ki her zaman bu topraklarda derbi diyince akla Fenerbahçe-Galatasaray maçı geliyor olsa da son yıllara baktığımızda futbol olarak da heyecan olarak da en doyum noktasını Fenerbahçe-Beşiktaş maçlarında yaşadığımızı inkar edemeyiz.

Meşhur Pancu olayından beri Kadıköy’de kazanamıyor olsa da hiçbir zaman rakibine kolay lokma olmadı Karakartal ve hep sonuna kadar mücadele etti Saraçoğlu çimlerinde. Şimdi aslında ellerinde tarihi bir fırsat var. Eğer kazanırlarsa geri kalan haftalardaki şampiyonluk yarışında rakip sayısı 1’e inecek.

2 taraf açısından da baktığımızda maç öncesi tüm herkesin dilinde Bilic ve İsmail Kartal var. Özellikle hafta içi Brugge karşısında çift forvetli, Atiba’sız ve Sosa’sız 11’i ile kendi prangalarını yıksa da Brugge’u yıkmayı başaramayan Hırvat Hoca’nın Kadıköy kadrosu herkes tarafından merak ediliyor. Ben açıkçası Bilic’ten yine 5 orta sahalı ileride Dembe Ba’lı ve defansta Ersan’lı bir 11 bekliyorum.

İsmail Kartal’a gelecek olursa asıl bence soru işaretleri orada yatıyor. Çünkü Kartal için bu maç öyle G.Saray maçı gibi hoca olmasa da alınabilecek bir maç filan değil. Tarihi boyunca Beşiktaş karşısında hep kora kor ve çok zorlu maçlar oynamış Fenerbahçe’de Beşiktaş azabını 90’lı yıllarda yakından yaşamış nam-ı değer Arap İsmail tavrını çok merak ediyorum.

Sahada dolaşmaktan başka bir şey yapmayan ve neredeyse gürşçi gibi kilo almış olan Sow ile Emenike hala 11’de devam edecek mi ? Sırf başkan kızmasın diye tahammül edilen yıldız kaprislerine yine boyun eğilecek mi ? Sezonun en formda oyuncusu Alper Sağ bek olarak İsmail Hoca’yı mı yoksa Serdar Kurtuluş’u mu zorlayacak ?

Bunlar hep soru işareti büyük derbi öncesi. Ancak ben yine hikayesi bol, büyük mücadelelerin olduğu güzel bir derbi bekliyorum. Bilic’e de mesajım şu olacak ; Hamza Hoca ve İsmail Hoca’yı yakalamışken şampiyon olamazsan sanırım önümüzdeki yıl başka bir takım çalıştırıcabilirsin. Çünkü bu fırsat tekrar ele geçmez. Merak etme eğer şampiyon olursa İsmail Hoca seni alkışlar, Hamza Hoca da birilerinden özür diler!

Gönderen : sinanbayram  
Zamanı : 21 Mar 2015 16:32
Bu haberi yazdır yorum yaz - 4 yorum


Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.