logo
uye_girisi
" Şampiyon Galatasaray "
Bu haberi yazdır
Başkanın söyledikleri ..
09
 Eyl
 2017

 

Bilenler bilir ama bilmeyenlere bir not vereyim .. Kardemir Karabükspor kulübünün başkanı ; Hikmet Ferudun Tankut'tur .. Kendisi aynı zamanda kulüpler birliği başkan yardımcılığını da yapmıştır ..

Kendisi son derece akıllı, mütevazi ve sporu seven bir adamdır .. Ne zaman kulübü ile ilgili bir konu yada Türk futbolunun bir problemi olsa, düşüncelerini kendi bakış açısı içinde çekinmeden söyler ve kulübü savunur ..

Geçenlerde de, hem yeni türeyen Türk futbolunda "yabancı sayısının fazlalığı", hemde Galatasaraya sattıkları Lasmin Latovlevici konusunda açıklamalar yapmış .. Keyifle okudum, sizede aktarmak istedim ..

Başkanın açıklamaları aynen şöyle ;

" Yabancı oyuncu fazlalığı konusu, Ukrayna yenilgisinden sonra ortaya çıkmıştır .. Bir anda yabancı oyuncu konusu konuşulmaya başlanmıştır ama herkese hatırlatmak isterim ; Türkiye Futbol Federasyonun aldığı karara göre kulüplerin 14 yabancı oyuncu transfer etme zorunluluğu yoktur .. Böyle bir dayatma da yoktur .. İsteyen kulüp, tamamen yerli oyuncular ile oynayabilir .. Zaten Milli takım Hırvatistanı yenince, konuda gündemden çıkmıştır .."  demiş ..

" Milli takımın kadrosuna baktığınızda, hemen tamamının Avrupa alt yapısı olduğunu görüyorsunuz, Alt yapı Türkiyede büyük bir eksiklik olarak devam etmektedir .. Altınordu kulübünün dışında, bu problemi çözebilmiş bir kulüp yorktur .. Ama itiraf edelimki, kulüplerin mevcut finansal sıkıntıları içinde, alt yapıya yatırım yapma şansları da yoktur .. Bu sorun, çok köklü bir değişim yaşanmadan da çözülemez .. demiş ..

-Latovlevici yi Galatasaraya ucuza sattı- .. Eleştirilerinede cevap veren başkan; Oyuncunun 31 yaşında olduğunu, onu bedava aldıklarını ve Galatasarayın teklifinden sonra, satmamanın yada fiyat anlamında zorluk çıkarmanın, oyuncunun Karabükspor adına motivasyonunu bozacağını düşündükleri için makul bir fiyata evet dediklerini söylemiş .. Sosyal medyada eleştirenlerden birini aradığınıda söyleyen başkan; "Genç arkadaşımız henüz 13 yaşında çıktı, elbette onun yaşının görüşüne saygı duyuyorum"  demiş ..

Başkanın görüş ve düşüncelerine aynen katıldığımı belirteyim .. Sadece Galatasaray kulübünün de, Altınordu kadar olmasa bile dönem dönem çok iyi oyuncular yetiştirdiğini ve bunları Türk futboluna sunduğunu hatırlatayım ..

 

Türkiyede alt yapı meselesi çok köklü hukuki değişimler yapılmadan ve kulüplere maddi olanaklar sunulmadan, (belli kriterlere bağlı olarak kredilerle desteklenmeden), yada mevcut kulüp borçları yapılandırılmadan kökten çözülemez ..

Milyonlarca genç çocuğumuz var .. Bunların yeteneklileri bulunur, yetiştirilir ve Türk futbolu bu kaostan çıkar ama öncelikle doğru projeler üretebilecek bir spor bakanlığı ve doğru işler yapabilecek bir federasyon lazım .. 

 

 

Okuduğunuz için teşekkür ederim .. 09.09.2017-İzmir 

Gönderen : 1959  
Zamanı : 09 Eyl 2017 08:36
Bu haberi yazdır yorum yaz - 1 yorum


Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Tavsiyeler
Yazarın Diğer Yazıları
  2018
 
Ekim (6)
 
Eylül (2)
 
Ağustos (13)
 
Temmuz (13)
 
Haziran (13)
 
Mayıs (11)
 
Nisan (13)
 
Mart (7)
 
Ocak (1)
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012