logo
uye_girisi
Bu haberi yazdır
Alkış değil hoca...
02
 Mar
 2015

Son 2 günde herkes aynı şeyi konuşuyor..

Peki ne bekliyordunuz? Ne yapacaktı İsmail Kartal? Ne yapmıştı ki geçmişte güven verecekti taraftarına?

Evet Gökhan Gönül’ü sol bek oynatığ Topuz’u sağa çekebilirdi aynı Sabri’nin sol bek ve İbrahim Üzülmez’in sağ bek oynadığı gibi.. Her zaman söylüyorum bu takımın en iyi golcüsü  ve santrafora en yakın oyuncusu Kuyt’tır Kuyt. Feyenoord’da tonla gol attı Pierre ile beraber ama oynatamaz İsmail Hoca onu santraforda çünkü Emenike küser sonra.. Ne yapar koskoca Fenerbaahçe camiası Allah muhafaza Emenike küserse filan..!!

O Kuyt bu arada Dünya Kupası’nda Hollanda Yarı final oynarken 3-4-3’de Sağ kanadı bek gibi oynadı ama tabii Kuyt’ı sağ bek de oynatamayız bizim ülkede çünkü maalesef evrilebilme potansiyelimiz çok düşük.

Beğenirsin beğenmezsin  Sabri sol bek, Ümit Davala sağ bek, Ali Güneş gizli santrafor, Yusuf sol açık Emre Çolak Sağ Açık gibi kullanıldı bu ülkede çünkğ onlar bu yüzden Mustafa Denizli ve Fatih Terim oldular.

Şampiyonluk her sene gelir gider, maçlar kazanılır kaybedilir ama bence burada önemli olan şey rakibinin 5 puan gerisinde bir maça çıkarken hala daha 7 defansif oyuncuyla oynuyorsan orada biraz gelecekle ilgili düşünmek gerekir İsmail Hoca.

Bir de Bekir sorunsalı var bu kulüpte. Ya bilemiyorum nedir İrtegün’ü bu kafdar değerli kılan şey ama gerçekten öğrenmek istiyorum. Erciyes maçı ile beraber savunma hattı sayesinde şampiyonluk yarışında kalan bir takımda Alves-Egemen’i yani can damarı bozup Bekir İrtegün’ü oynatmak için İsmail Hoca sanırım arkadaşı ve alkışlayacağım dediği Hamza Hoca’dan bilgi aldı.

Çünkü bu hamleyi ancak rakipler puan kaybetsin diye bir maçlık güç bulup yaptırabilir.

Şimdi olacağı çok net ; Aziz Başkan yatak ve yorganlarla Samandıra’da olacak, Kadıköy’e full motivasyon çıkılacak ve galibiyet için her şey denenecek. Belki de kazanılacak ve lig yarışı nefes nefese olacak.

Peki G.Saray’ı yenmek için İsmail Hoca’ya gerek var mı ? Lorant’lar,Turhan’lar,Rıdvan’lar,Zico’lar , Daum’lar ile de zaten ezeli rakip hep mağlup edilmedi mi ?

Bırakın G.Saray’ı yenmeyi madem böyle devam edilecek neden hocaya gerek var ki?

Çünkü zaten varlığından söz etmemiz mümkün değil. 

Bir de ezeli rakibi alkışlamayı değil, Deigo’yu nasıl oynatacağını, Emenike’yi nasıl yedek bırakma lütfunu sunacağını ve golcüleri nasıl çalıştıracağını açıklasaydı daha iyi olurdu İsmail Kartal için.

Gönderen : sinanbayram  
Zamanı : 02 Mar 2015 10:41
Bu haberi yazdır yorum yaz - 4 yorum


Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.